VMware View 4

VMware View 4 z protokołem PCoIP to oprogramowanie wirtualizacyjne desktopów. Narzędzie VMware View Manager wykorzystuje protokół PCoIP do łączności między komputerami PC, laptopami bądź urządzeniami na których uruchomiono klienta VMware View Client, a wirtualnymi desktopami uruchomionymi w centrum danych. Umożliwia wirtualizację desktopów niezależnie od wymagań poszczególnych użytkowników - program zaspokoi potrzeby zarówno szeregowych pracowników jak i pracowników z dużymi wymaganiami np. w dziedzinie grafiki 3D. Dla przedsiębiorstwa to przede wszystkim dostarczenie usług na najwyższym poziomie z jednoczesną redukcją kosztów, a ponadto uproszczenie administrowania desktopami.VMware View 4 obsługuje także Virtual Chanel w przypadku dodatkowych modułów pochodzących od niezależnych dostawców, opcjonalnie obsługuje punkty końcowe sprzętowo dostosowane do protokołu PCoIP (wbudowane ekrany, portale desktopów, wtyczki serwerów). Maksymalnie obsługuje 4 monitory o rozdzielczości 1920 x 1200, obsługuje czcionki ClearType, posiada funkcję autodetekcji oraz fit-to-display, umożliwia pracę w trybie portretowym (odwrócony ekran) - obsługę wielu monitorów zapewnia VMware View Display. W dziedzinie bezzpieczeństwa zapewnia szyfrowanie rychu między punktami końcowymi, współpracuje z rozwiązaniami zdalnego dostępu przez kanał VPN oraz z Single Sing On niezależnych dostawców. Komponent VMware View Direct odpowiada za mapowanie urządzeń peryferyjnych podłączonych przez interfejs USB, a VMware View Painting automatycznie wykrywa i podłącza lokalne drukarki.

Protokół PCoIP:
Protokół PC over IP zaprojektowano aby wyeliminować opóźnienia podczas pracy z maszyną wirtualną za pośrednictwem łączy LAN lub WAN niezależnie od ich przepustowości. PCoIP potrafi rozpoznać przepustowość łącza i automatycznie dopasować się do możliwości technicznych, inteligentnie dobiera poziom kompresji na podstawie tego, co aktualnie przedstawione jest na ekranie. W pierwszej kolejności transmitowane są najbardziej istotne części ekranu. Wszystkie strumienie przesyłane przez protokół są kompresowane, szyfrowane i kodowane w centrum danych przez sieć IP do terminalu PCoIP. Nowy protokół jest rozwiązaniem w całości sprzętowym i korzystać można z niego w dowolnym środowisku.

Program VMware View 4 dostępny jest w dwóch wersjach: Enterprise Edition oraz Premier Edition, wersje różnią się zawartymi w nich komponentami.